Opony w samochodzie pod dobrym nadzorem

Towarzystwa ubezpieczeniowe w obecnych czasach prześcigają się z ofertami dla swoich klientów, jeżeli chodzi o samochód. Dzisiaj – oprócz obowiązkowego OC – można także skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia na koła w samochodzie.

Brak Assistance

Nie każdy właściciel samochodu decyduje się na to, aby wykupić ubezpieczenie Assistance. Czasem mu się to nie opłaca, a czasem po prostu nie decyduje się na takie rzeczy. W każdym razie, w takim oraz w wielu innych przypadkach, można pomyśleć o tym, aby wykupić ubezpieczenie na same koła przy samochodzie. Tyczy się to nie tylko osób posiadających samochody osobowe, ale również dostawcze i ciężarowe. Jeżeli dojdzie do jakiegoś wydarzenia na drodze, to zapewnimy sobie pomoc przy wymianie koła na drodze. Umożliwi to chociażby kontynuowanie podróży dalej, bez konieczności narażania się na dodatkowe koszta. Wszystko zostanie załatwione w ramach dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Niezbędna pomoc

Warto sprawdzić OWU takiej umowy, dzięki czemu będziemy wiedzieć na jaką pomoc będziemy mogli liczyć. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe działają na tej zasadzie, że oferują wsparcie w nieograniczonej ilości sytuacji. Inne z kolei podają liczbę, kiedy można dzwonić do towarzystwa ubezpieczeniowego, nie licząc się z ewentualnymi kosztami. Po przekroczeniu tej liczby pomoc będzie udzielana, ale trzeba będzie się liczyć z tym, że za wszystko będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jest coraz większa ilość towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie na opony w samochodzie.

 

Zobacz też:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/