Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym?

Podróżować można przez cały rok. Co prawda, w okresie wiosenno – letnim podróżujemy więcej, ale są wytrwałe osoby, którym nawet zima nie przeszkadza w takich działaniach. Planując wyjazd na wakacje, warto pomyśleć o ubezpieczeniu podróżnym dla siebie i swoich bliskich.

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne, inaczej nazywane turystyczne, ma na celu ochronę podczas podróży oraz na wakacjach. Można je wykupić na wakacje zagraniczne oraz na wakacje w kraju. Obejmuje ono w określonym okresie, który zawsze trzeba z góry nakreślić, podczas podpisywania umowy na polisę ubezpieczeniową. W obecnych czasach pakiet na podróż można dopasować do swoich potrzeb, co jest też bardzo wygodne i powoduje, że człowiek czuje się bardziej komfortowo. Kiedy wykupić takie ubezpieczenie?

Pakiet na podróż

Ubezpieczenie na podróż można wykupić zaraz po zaklepaniu wyjazdu. Przy czym nie warto tego robić na ostatnią chwilę, aby mieć pewność, że wybieramy najkorzystniejszą ofertę. Czasem, w roztargnieniu podpiszemy złą umowę, a potem okazuje się, że suma obejmująca ubezpieczenie jest mało satysfakcjonująca. Wybierajmy polisę z odpowiednim wyprzedzeniem, ale też nie można robić tego zbyt wcześniej, np. pół roku wcześniej. Miesiąc przed wyjazdem to taki optymalny okres, który pozwoli nam wybrać coś, co będzie nam najbardziej odpowiadać. Z roku na rok widać, że coraz większa liczba Polaków jest zainteresowana wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia – niezależnie od tego, gdzie wybierają się na wakacje.

Pozostałe wpisy:

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/