Dodatkowa polisa na koła w samochodzie

W ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego można znaleźć różnego rodzaju polisy na samochód. Nie tylko obowiązkowe OC, ale również dodatkowe, w tym ubezpieczenie na koła w samochodzie. Czy jest to nam faktycznie potrzebne?

Opony pod ochroną

Opony w samochodzie powinny zostać w szczególności ubezpieczone przez osoby, które dużo eksploatują pojazdy. Mowa jest tutaj chociażby o tych ludziach, którzy podróżują służbowo. Dzięki temu będzie można uchronić się przed sporymi kosztami finansowymi. Ubezpieczenie zapewnia w głównej mierze naprawę lub wymianę koła na miejscu zdarzenia. Jeżeli nie będzie to możliwe – do naprawy lub wymiany koła dojdzie w zakładzie wulkanizacyjnym, który współpracuje z ubezpieczalnią. W przypadku awarii opony należy skontaktować się z Centrum Alarmowym ubezpieczalni, którzy powinni w ciągu dwóch godzin zapewnić swoim klientom należytą pomoc. 

Co jest ważne?

Podczas podpisywania umowy na ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Jeden z nich to moment, kiedy tak naprawdę będzie można wezwać pomoc. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie, że pomoc zostanie udzielona tylko wtedy, kiedy dojdzie do kolizji lub przy najechaniu na dziurę w jezdni. Z kolei niektóre firmy zapewniają tylko…jedną pomoc w ramach polisy. Co najważniejsze – ważne jest samo pojęcie uszkodzenia opony. Jak pokazują najróżniejsze przypadki – towarzystwa ubezpieczeniowe mogą rozumieć to w różnoraki sposób. Podczas podpisywania umowy należy więc zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. 

Zobacz też:
OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/