Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenia turystyczne cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić – z roku na rok podróżuje coraz większa liczba osób. Do tego podróżujemy w niebezpieczne rejony, gdzie nie tylko czekają na nas atrakcje, ale również niebezpieczeństwa.

Podstawowa polisa podróżna

Za każdym razem – w szczególności, jeżeli myślimy o podróży zagranicznej – warto zadbać o obecność polisy podróżnej, dzięki czemu zapewnimy sobie chociażby sumę gwarantowaną, jeżeli chodzi o koszty leczenia. Podróżując do niektórych krajów możemy liczyć się z dużymi kosztami leczenia. Jeżeli nie chcemy za to płacić z własnej kieszeni, to musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu w postaci polisy. Podczas podróży po Europie można zapewnić sobie EKUZ, czyli Europejską Kartę Zdrowia. Uwaga! EKUZ obowiązuje tylko i wyłącznie na terenie państw Unii Europejskiej, ale nie zapewnia ona kompleksowej ochrony. I tak przyda nam się dodatkowa polisa turystyczna, dzięki której poczujemy się pewniej podczas podróży.

Pozostałe rodzaje polis podróżnych

Wśród innych polis, jakie mogą odnosić się do podróży, jest dodatkowe ubezpieczenie bagażu. Lepiej nie myśleć o tym, co dzieje się z naszymi walizkami podczas podróży samolotem. Dobra polisa na bagaż sprawi, że nawet wtedy, kiedy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, zawsze będziemy mogli liczyć na finansową rekompensatę. Podczas podróżowania własnym samochodem, warto pomyśleć o jego dodatkowym ubezpieczeniu na okres wyjazdu. Są w tym celu przewidziane specjalne polisy podróżne. 

Pozostałe wpisy:

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/