Obowiązkowe OC dla taxi

Taksówka, tak jak wiele innych pojazdów mechanicznych, objęta jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Można również zdecydować się na to, aby wykupić dodatki do polisy samochodowej, które w takim wypadku są jak najbardziej wskazane. W szczególności, że samochód będzie bardzo często eksploatowany na polskich drogach.

Czynniki wpływające na wielkość ubezpieczenia na taxi

Towarzystwa ubezpieczeniowe, wysuwając ofertę dla taksówkarzy, biorą pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Są nimi:

  • kierowca – pod uwagę brany jest chociażby wiek kierowcy. Do tego towarzystwa ubezpieczeniowe będą zainteresowane rokiem, kiedy dana osoba otrzymała prawo jazdy.
  • miasto – im większe jest miasto, gdzie wykonywane będą usług odpłatnego przewozu, tym większa pewność, że składka na ubezpieczenie będzie zdecydowanie większa. W dużych miastach istnieje (niestety!) większa szansa na udział w kolizji drogowej.
  • pojazd – tutaj można zastosować bardzo prostą regułę. Samochody wiekowe, które już mają ileś przejechanych kilometrów, muszą liczyć się z tym, że ich składka będzie zdecydowanie większa. Towarzystwo będzie sprawdzać stan liczników, jakie znajdują się w aucie.
  • dotychczasowa historia – każde towarzystwo ubezpieczeniowe weryfikuje historię ubezpieczeniową, sposób jazdy każdego kierowcy. Jeżeli do tej pory nikt nie doprowadził do żadnej kolizji, może liczyć na jedną z najniższych stawek. Uwaga! Wszystkie informacje weryfikowane są w UFG – Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, gdzie zapisywane są wszystkie informacje.

 

 

Zobacz inne:

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/